Fikk utdelt splitter nye drakter på Lerkendal

Åtteåringene fra Vanvikan IL i Indre Fosen fikk en annerledes dag forleden.

Det var lagleder Thomas Lundahl Prytz med sønnen Dominic på åtte år som fikk æren av å delta i overrekkelsen foran 11.500 på stadion. 

Sport

I pausen i kampen mellom RBK og Strømsgodset fikk de komme ut på gressmatta for å få utdelt nye draktsett fra Coop.

– Et stort øyeblikk

Det var lagleder Thomas Lundahl Prytz med sønnen Dominic på åtte år som fikk æren av å delta i overrekkelsen foran 11.500 på stadion.

– Dette var et stort øyeblikk. Vi setter utrolig stor pris på å få tildelt nye drakter fra Coop til laget vårt, og at skjer på selveste Lerkendal gir en ekstra spesiell ramme rundt det, sier Lundahl Prytz.

– For ungene er det stor stas å få nye drakter, dette er noe som bidrar til samhold og lagfølelse, sier laglederen.

RBK-spiller Gjermund Åsen deltok i utdelingen sammen med Ann Mari Bade fra Coop Midt-Norge.

Deler ut 20.000 drakter i året

Vanvikan IL hadde søkt Coop om å få nye drakter til åtteåringene.

– Hvert år deler Coop ut 20.000 drakter til 1000 lag. Dette har vi gjort i 18 år, og er en viktig del av vårt ansvar for å gi tilbake til lokalsamfunnet der våre medlemmer bor, sier Ann Mari Bade, sponsor- og medlemsansvarlig i Coop Midt-Norge.

– Barne- og breddeidretten i Norge drives av frivillige ildsjeler, det er ingen hemmelighet. Klubbøkonomien er i mange tilfeller anstrengt, og vi håper å kunne lette noe på kostnadene ved å dele ut draktsett. Barn som viser idrettsglede er våre beste ambassadører, sier Bade.