Nord-Trøndelag har nå sendt ut en etterlysning av to menn etter dette ranet.
Det er stjålet en mengde gullvarer, anslått verdi over en million kroner. Det er borttatt smykker, armbånd og ringer.
Gjerningsmennene har knust ei rute i 2. etg. og deretter tatt seg ned i 1.etg. til butikken.
Opplysninger fra et vitne og bilder fra overvåkningskamera på stedet, gjør at politiet i
Nord-Trøndelag er interessert i å komme i kontakt med to menn som ble observert inne på senteret på formiddagen mandag 10.08.09 i tidsrommet 1030-1130, se foto. Mennene etterlyses som vitner.
De to hadde mørkt hår. Den ene var iført en lys t-skjorte, den andres t-skjorte var mørkere, muligens blå. Vitnet mener at de hadde østeuropeisk utseende.
Politiet i Nord-Trøndelag ønsker å komme i kontakt med de to mennene og ber dem ta kontakt med etterforskingsleder Erik Mørkved på telefon 934 46 787.
Dersom noen har opplysninger om de to og eventuelle kjøretøy de disponerer er det også av interesse.