I forbindelse med fotballturneringen på Stadsbygd ble turbopølsa lansert. Den er utviklet av Fosenkjøtt.

Mager

- Turbopølsa er mager, den inneholder bare åtte prosent fett. Den inneholder ikke noen annet enn kjøtt spedd med noe vatn og potetmjøl, forteller Stig Bjørnar Mandal fra Fosenkjøtt.

Sammen med prosjektkoordinator Veronika Aune fra Idrettssmat for alle forsøkte han å overbevise turneringsdeltakerne og deres foreldre om at Turbopølsa er det rette valget.

- Unger som skal prestere bør få bra mat. Når de er med på så mange ting i løpet av uka er det bra at de får servert riktig kost og ikke bare sjokoladekake og Cola, sier Mandal.

Helsedirektoratets krav

- Vi har en ernæringsfysiolog som hjelper oss. Det sikrer at vi holder oss til helsedirektoratets krav til hvordan mat til unger bør være, sier Aune.

I tillegg til Turbopølsa serverte Mandal og Aune fiskeburger fra Krifo i Roan og pølsebrød og burgerbrød fra Fru Nelik.

- Det er bra med kortreist mat, sier Aune.

- Bra salg

Elisabeth Fætten Schei er turneringsansvarlig, og hun er positiv til Turbopølsa og den andre kortreiste maten.

- Det er ingen som sier at slik pølse vil de ikke. Vi har hatt bra salg. Dette er et bedre alternativ enn det som tradisjonelt servers på idrettsarrangement. Og så er det jo lokalprodusert, sier hun.