Vegvesenet oppsummerte sin kontrollvirksomhet rundt om i Trøndelag denne uka i en serie twittermeldinger fredag ettermiddag.

- Manglende sikt

I meldingen om kontroll på Brekstad skriver Vegvesenet at traktorføreren anmeldes etter å ha blitt stoppet i kontrollen.

- Traktorfører blir anmeldt for kjøring med tilhenger som manglet slikt og lys, etter en kontroll på Brekstad denne uka, skriver Vegvesenet.

Tips

I disse sommertider skriver vegvesenet også noen tips til publikum om hvordan man skal feste sykler bak på bilen på reglementert vis.

- Ved transport av sykkel bak på personbil skal lys og kjennemerke være synlig, hvis ikke må det benyttes lysbjelke. Samt maks bredde 1.8 m, hvis bilen er opp til 1.8 m bred, opplyser vegvesenet.