- En av våre ansatte har fått påvist koronasmitte. Personen i 20-årene har ikke vært på Fosen i perioden med koronasmitte og befinner seg utenfor Fosen i dag, sier stabssjef og nestkommanderende i 132 Luftving, Michael Bottenvik-Hartmann, til Fosna-Folket.
Han opplyser at alle de som har hatt nærkontakt med fosningen har blitt kontaktet av helsevesenet der vedkommende nå befinner seg fo roppfølging.
- Påvirker ikke aktiviteten
Bottenvik-Hartmann sier at tiltakene 132 Luftving har gjennomført i forbindelse med koronasituasjonen gjør at de skal klare å ivareta smitte inne på Ørland flystasjon og operere som normalt samtidig.
- Vi har vært forberedt på muligheten for smitte blant vårt personell. Dette har vi gode rutiner på slik at det ikke vil gå utover vår aktivitet, sier oberstløytnanten.
- På bedringens vei
132 Luftving har personell som tjenestegjør flere steder i landet. Hovedbasen er Ørland flystasjon, men ansatte i ulike roller har oppgaver eller utdanning mange steder i landet.
- Den smittede personen er på bedringens vei. Vedkommende vil komme tilbake i tjeneste etter at de helsemessige begrensningene etter påvist korona-smitte er fulgt opp, sier Michael Bottenvik-Hartmann.