Et hus i Dalaveien 70 i Roan har nye eiere. Robert Grønnslett og Hilde Anhanger kjøpte eiendommen fra Oddvar Nerdal. Kjøpet ble registrert 21. juni. Eneboligen er 125 kvadratmeter stort.
Kjøpesummen ble 315.000 kroner.
Første salg i nabolaget
Det er ikke solgt andre boliger i nærområdet det siste året.
Nærmeste boligsalg er Strandaneset 14 i Roan. Boligen ligger 3,0 kilometer unna, og ble solgt for 800.000 kroner 23. august 2022.
Ønsker du å lese flere saker om salg i nærområdet? Du finner alle de siste salgene i Roan her.
Slik utvikles prisene i Trøndelag nå
Prisene for boliger i de mindre kommunene i Trøndelag steg med 2,00 prosent siste kvartal, ifølge Eiendom Norges tall. I snitt må kjøper ut med 25.137 kroner pr. kvadratmeter. Trondheim og de største omegnskommunene er ikke inkludert i disse tallene.
Det ble i løpet av 1. kvartal lagt ut 395 boliger for salg i distriktene. 471 boliger ble solgt. Det er 41 flere solgte og ti færre lagt ut sammenlignet med samme tid i fjor.
I gjennomsnitt lå boligene ute for salg i 59 dager før en handel ble fullført.
Boligene i de mindre kommunene i Trøndelag gikk i snitt for 0,20 prosent mer enn det prisantydning tilsa de siste tre månedene.